Sposoby, aby nadać kuchni charakter retroNie da się ukryć, że klimaty vintage są teraz w modzie. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem wszystkiego, co nowoczesne w połowie wieku, czy wolisz estetykę shabby chic, każdy może z łatwością wprowadzić te trendy do swojego domu. Co jednak z tymi, którzy żyją w bardziej nowoczesnej i eleganckiej estetyce? Czy oznacza to, że istnieje niewiele opcji, jeśli ktoś chce wprowadzić do swojej kuchni klimat retro? Absolutnie nie! Nadanie wnętrzu własnego, niepowtarzalnego charakteru nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Dodanie zaledwie kilku kluczowych elementów może przejść długą drogę w wydobyciu tego, co najlepsze w Twojej przestrzeni kuchennej.

Szafki kuchenne w stylu retro

Szafki kuchenne w stylu retro są wykonane tak, aby wyglądały jak oryginalne egzemplarze vintage. Charakteryzują się one nowoczesnym wzornictwem z połowy wieku, co widać w ich niskich blatach i szerokich przestrzeniach. Podczas gdy szafki w stylu retro mogą być używane w każdym domu, są one szczególnie popularne w domach inspirowanych stylem vintage. Szafki w stylu retro to także świetny sposób na unowocześnienie kuchni bez ponoszenia wysokich kosztów.

Metaliczne wykończenie

Złote metaliczne wykończenie to kolejny inspirowany stylem retro dotyk, który możesz włączyć do każdego rodzaju projektu kuchni. Jeśli złoto nie jest twoim ulubionym kolorem, nie martw się. Możesz znaleźć szeroką gamę złotych wykończeń, które będą pasować do każdej kuchni.

Metalowe akcenty to świetny sposób na dodanie trochę retro stylu do Twojej kuchni. Możesz użyć metalowej sztuki ściennej, półek i innych akcesoriów, aby wnieść trochę blasku do swoich kuchennych ścian. Jeśli złoto nie jest Twoją filiżanką herbaty, możesz również znaleźć inspirowane stylem retro akcesoria w innych kolorach, takich jak srebro lub ciemny brąz.

Stal nierdzewna

Kuchnia w stylu retro nie byłaby kompletna bez akcentów ze stali nierdzewnej. Ten wszechstronny metal może być używany na wiele sposobów, w tym na urządzeniach kuchennych, a nawet szafkach. Stal nierdzewna to świetny sposób na włączenie stylu retro do projektu kuchni. Dla urządzeń ze stali nierdzewnej, istnieje wiele stylów inspirowanych retro, w tym okrągłe i Art Deco inspirowane urządzenia. Można również znaleźć inspirowane stylem retro szafki wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to świetny sposób na wprowadzenie tych retro detali dekoracyjnych do Twojej kuchni. Kolejnym elementem dekoracyjnym inspirowanym stylem retro jest stołek barowy. Możesz znaleźć stołki barowe w stylu retro, które będą świetnie wyglądać w każdej kuchni. Nawet jeśli nie masz miejsca na pełny bar, stołki barowe wyglądają świetnie w połączeniu z wyspą na blacie.

O autorce